Анотація дисципліни

Предметом вивчення навчальної дисципліни є впровадження технологій виробництва продукції рослинництва вищої і покращеної екологічної якості на основі заборони або обмеження використання пестицидів та деяких мінеральних добрив, підвищення рівня екологічної безпеки сільськогосподарського виробництва, зменшення його залежності від імпортерів пестицидів, кардинальне покращення фітосанітарної ситуації в агробіоценозах. Це дасть можливість збільшувати рентабельність виробництва продукції рослинництва та нарощувати експортні можливості України.
Програма навчальної дисципліни складається з одного змістового модуля.
Сучасні біотехнології в рослинництві передбачають застосування мікробних препаратів, регуляторів росту та біологічно активних речовин. Регулятори нового покоління за санітарно-гігієнічною класифікацією відносяться до малотоксичних речовин третього і четвертого класів небезпеки (ДСТ 12.1.007-76). Вони чинять позитивну дію на грунтову мікрофлору, швидко трансформуються грунтовими мікроорганізмами, рослинними клітинами. Даним препаратам належить важлива роль в рішенні багатьох задач, що пов’язані з підвищенням урожайності с.-г. культур, втіленням нових теорій, введенням в культуру нових інтродуцентів, охороною біосфери та захистом оточуючого природного середовища.

Мета і завдання дисципліни

Метою вивчення навчальної дисципліни є забезпечення здобувачів вищої освіти комплексом знань, умінь та навичок, необхідних для застосування в професійній діяльності у сфері сільськогосподарського виробництва (дослідження агротехнологій та управління процесами виробництва сільськогосподарської продукції). Основним завданням вивчення дисципліни є формування компетентностей, важливих для особистісного розвитку фахівців та їхньої конкуренто-спроможності на сучасному ринку праці.